×
Logo
ÜRÜNLERİMİZ
İçten Simit Tank
Dıştan Simit Tank
Şamandıra Grubu
Ultra Simit Tank
Silindir Tank
Aksesuarlar
Silindir Terios
Karavan Tank
İsteğe Özel Ürün Hazırlanır
,

KALİTE VE YÜKSEK GÜVENLİK İÇİN ÖNERİLERİMİZ

SAKA Şirketi AR-GE birimi mühendislerimizce son tüketicilere yönelik hazırladıkları rehberde LPG tanklarının kalitesi hakkında şu uyarılarda bulunuyorlar.

* LPG uygulanan otomobillerin en stratejik parçalarından biri SAKA LPG tanklarıdır. Profesyonel, yetkilendirilmiş bayilerimizce montajı yapıldığında güvenle aracınızı kullanabilirsiniz.

* SAKA gibi LPG Tankı üreticisi firmaların ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi, ISO 3834 Kaynaklı İmalat Yeterlilik belgesi, yine Avrupa Norm Standardı olan ECE R67-01 regülâsyonu sertifikalarına gereksinim vardır. İlgili markaların dijital veri tabanından, internet sitelerinden bu bilgilere ulaşmak mümkündür.

Siz değerli müşterilerimizin ve bayilerimizin öncelikle dikkat etmesi gereken hususların başında;

  1. Öncelikle SAKA tankları yurt içi ve yurt dışında geniş bayi ağına sahiptir. Lütfen montajı gerçekleştiren bayinin yetkili olmasına dikkat edelim.

  2. Tankın üretim tarihine bakılmalıdır. Çünkü her 10 yılda bir tankların değiştirilmesi yasal zorunluluktur. SAKA tankları bu anlamda oldukça titizdir. Tüketici odaklıdır.

  3. Montaj sırasında taşıyıcı sehpa ile silindirli tank arasında yalıtıma özen gösterilmelidir.

  4. Havalandırma ekipmanlarının doğru takılması sistem için zorunludur.

  5. İki ana sabitleyici cıvata ile sabitleme kuşağının sağlamlığı ustalarımızca kontrol edilmeli.

  6. O derece tankların değişimi sırasında yer ile tank arasındaki mesafenin 20 cm altına düşmemesi, bu mesafenin altına düşmesi halinde ise araya muhafaza/koruyucu sacın konulması gerekiyor.

  7. Araçların bagaj hacmine göre tank seçiminin yapılması tüketicinin bilgilendirilmesi gerekir.

  8. Montaj ve performans sürüşü sonrası ilgili bayice mutlaka sızdırmazlık testi yapılmalıdır.

  9. SAKA tankların boya kalitesi onları yıllarca korumasını sağlar. Ancak tank boyası farklı bir nedenden dolayı bozulmuş veya yıpranmış ise üzerinde korozyon oluşur. Böyle bir durumda gerekli bakımın ihmal edilmemesi lazım.

Geliştirilen LPG teknolojisi ile sağlanan üstün güvenlik sistemleri sayesinde artık LPG’li araçlar kapalı otoparklara giriş yapabiliyor.

Otomobillerdeki benzin tanklarının plastik, LPG tanklarının oldukça kalın çelik saçtan üretildiğinden darbelere karşı en dayanıklı otomobil parçasıdır. SAKA LPG tankı üretiminde dünyanın saygın markaları arasında yer alıyor.

Güven içinde kullanın.


Tüm hakları saklıdır. © 2022 Saka Auto Gas
Tüm hakları saklıdır. © 2022 Saka Auto Gas